Evli İnsanlarla İlişki Yaşanır Mı ?

Evlilerde sevebilir lafı geçmişten günümüze ulaşmayı başaran bir laf olsa da evli insanlarla ilişki yaşamak günümüzde etik olmayan bir davranıştır ve kesinlikle yaşanması yanlıştır. Bu yazımızda ” Ama biz birbirimizi çok seviyoruz ” deyip ilişki yaşayan evlilerin ilerde karşılacakları durumları biraz hatırlatmak istedim. Böyle bir ilişkiniz varsa ya da böyle birşeyin olması ihtimali varsa sizde yazımızı sonuna kadar okuyunuz..

Öncelikle Dünya üzerinde milyonlarca bekar insan varken neden evli olan insanla bir ilişki yaşanmak istenir bunun sorgulanması gerekir.  Evlilik yapılırken ( Nikah ) çiftler birbirine bir söz verir. İyi günde – Kötü günde , hastalıkta ve sağlıkta her daim yanında olmaya evet dersin. Evli biriyle ilişki yaşamayı düşünecek bir insan önce bunu göz önünde bulundurmalı. Başkasına yüzlerce insan önünde verdiği sözü tutmayan biri , sana birebir görüşmede verdiği sözü tutar mı ? Kimse kimseyi kandırmasın. Kesinlikle tutmayacaktır. Nasıl ki senden önce başkasına bu söz verildi ve senin için bu söz bozulduysa yarın öbür gün aynısı da senin başına gelecektir. Ne demiş atalarımız.. ” yuva yıkanın yuvası olmaz ”

Evlilerin yeni bir ilişkiye başlamadan önce bazı tabu cümleleri vardır.  Bunları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz

  • Kesinlikle eşiyle anlaşamıyordur. Eşi erkek ise şiddet vardır , eşi kadın ise geçimsizdir , yatağa almıyordur vs vs..
  • Kesinlikle istemeden aile baskı yüzünden evlenmiştir. Ama ne hikmetse sevmediği eşten bi kaç kez çocuk yapmıştır
  • Ayrılmak istiyordur ama çocuklardan dolayı o insanla birliktedir.
  • Zaten yataklar çoktan ayrılmıştır.
  • Karşı tarafın aldattığından şüphe vardır
  • Boşanmayı karşı taraf istememektedir.
  • Mahkeme açılmıştır boşanmak için ama henüz bitmemiştir

Bu sözlerden biri ile karşılaşıyorsanız sakın ama sakın kanmayın ! Kesinlikle bu sözler yalandır. Tanıştığım insanda kusur yokmuş bak karşı tarafta bunlar varmış diye kendinizi kandırma yoluna gitmeyin. Unutmayın yarın öbür gün aynı şeyleri sizin için bir başkasına kullanacaktır.

Leave A Reply

Your email address will not be published.